Felvétel ideje: 2015. november 27.
Feltöltés ideje: 2016. január 6.
Pákei Józsefnek, a kolozsvári unitárius kollégium igazgatójának a fiatal akademizáns Körmöczi Jánoshoz intézett levelei az eddiginél árnyaltabb képet adnak az erdélyi unitáriusok Kant iránti érdeklődéséről.
Belföldi egyetemek hiányában a majdani püspök Bécsben, Pozsonyban, majd két híres protestáns akadémián Jénában és Göttingában kapcsolódik be az európai egyetemek intézményi és személyközi hálózatába. Ebből az időből származó levelezéséből nemcsak a bizalmas tanár–diák viszonyba nyerhetünk betekintést, hanem a kolozsvári főiskolában folytatott bölcseleti oktatásba is. Megtudhatjuk, hogy az unitárius tanár milyen jellegű kézikönyveket szándékozott beszerezni támogatottja segítségével, valamint hogy mely kommentátorok alapján kívánta Kant tanait a különböző osztályokban bemutatni.
Esemény:
Szöveg, hordozó, közösség (Fiatalok Konferenciája 2015)
Olvasóközönség és közösségi olvasmányok a régi magyar irodalomban
2015. november 26 - 27., FiKon 2015, Konferencia
http://fikon.blog.hu/
A Fiatalok Konferenciája (FiKon) 2015-ben Debrecenben került megrendezésre a DE BTK és az ELTE BTK hallgatóinak szervezésében. A konferencia helyszínét biztosította és a felvételeket készítette a Hatvani István Szakkollégium.
Előadók:
Moritz Kinga (doktorandus - Babeş-Bolyai Tudományegyetem, Hungarológiai Doktori Iskola)Az objektív tájékozódás érdekében javasoljuk, hogy a híreknek / eseményeknek több külön forrásnál is nézz utána!