260421 HíradóVideó: Regionális hírek, események:260421 Híradó
Forrás: Tatai Televízió, 2026/06/16 13:15

260421 Híradó-Eredeti kéziratokat is tartalmaz a Holokauszt túlélő életét bemutató könyv
-A zsidóság és a hit kapcsolatáról hívtak közös beszélgetésre az érdeklődőket
-Újabb kortárs kiállítással bővült a Magyary Ház coworking irodája
-Könyves Gusztáv és Bányai Tihamér tartott közös sajtótájékoztatót
Elhunyt Basky Péter testnevelőtanár, a Tatai AC korábbi kézilabda edzője, szakosztályvezetője, aki 2002. és 2006. között volt Tata Város Önkormányzat Képviselő-testületének tagja. A legendás tréner több alkalommal is irányította a TAC csapatait és rengeteg sikert aratott együtteseivel. 1992-ben az Év edzőjének választotta a klub. Basky Péter nemcsak Tatán edzősködött, az 1990-es évek közepén Győrben dolgozott Róth Kálmánnal, majd irányította a Tatabánya férfi NBI-es csapatát. Később, 2012-ben pályaedzője volt a Danyi Gábor vezette női ifjúsági válogatottnak. Basky Péter a Tatai Református Gimnázium közösségének meghatározó alakja volt, aki tizenhat éven át nevelte a fiatalokat, miután 2008-ban, Kálmán Attila alapító igazgató felkérésére az intézménybe érkezett. Temetése április 24-én pénteken 15:00 órakor lesz az Almási úti temetőben.
*#
Sontag Olga 4 koncentrációs tábort élt túl, majd több száz kilométer gyaloglást követően találták meg az amerikai katonák. A megpróbáltatások és a tragikus eseményt követően végül újra visszatérhetett Tatára, ahol aztán családot alapított. Most fia kereste fel a Golberger Alapítványt, hogy átadja édesanyja 1945-ben írt naplóját.
*#
2001. óta, április 16-át tartjuk számon számon a holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapjaként, ugyanis 1944-ben ezen a napon kezdődött meg a gettósítás Északkelet-Magyarországon és Kárpátalján. Ennek részeként számos tematikus eseményt hívtak életre országosan, így Tatán is.
*#
kevesebb, mint egy év leforgása alatt már a 3. tárlatát mutatja be a Manemoga kortárs művészeti csoport a Magyary Házban. A feltörekvő fiatal tehetségek most a mitológia címszó alatt alkottak, amely izgalmas művek a Coworking Iroda kiállítóterében tekinthetőek meg.
*#
Ismét élt a Tatai Televízióval kötött kommutációs megállapodásban leírt megjelenési lehetőséggel a PART Független Képviselőcsoport Tatáért. A frakcióból Könyves Gusztáv és Bányai Tihamér tartottak sajtótájékoztatót április 20-án.Az objektív tájékozódás érdekében javasoljuk, hogy a híreknek / eseményeknek több külön forrásnál is nézz utána!

megjelölt videóidA videók előnézeti képének jobb alsó sarkában megjelenő gombbal tudsz videót hozzáadni a listádhoz. Ezek a videók mindaddig látszódni fognak itt jobb oldalt, amíg meg nem nézed őket.
jelenleg nincs videó a listádban
Napi bontás - 2026 Június »«
2026 Június
HKSzeCsPSzoV
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930