Mozaik: Sakksuli Kupa Újbudán (2012.12.07.)Videó: Regionális hírek, események:Mozaik: Sakksuli Kupa Újbudán (2012.12.07.)
Forrás: ÚjbudaTV, 2012/12/08 19:15

Mozaik: Sakksuli Kupa Újbudán (2012.12.07.)Újbuda adott otthont a Sakksuli Kupa második fordulójának, az Újbuda Rapid Grand Prixnek december 2-án.
Révész Máriusz a Budapesti Sakkszövetség elnöke örömét fejezte ki, hogy Újbuda adhat otthont a Sakksuli Kupának és megköszönte Simicskó István országgyűlési képviselőnek, valamint Hoffmann Tamás polgármesternek, hogy az első kérésre igent mondva támogatták a verseny megrendezését.
A nyitó lépések megtétele előtt Simicskó István sportállamtitkár kiemelte: "Nagyon fontos támogatni a szellemi sportokat, mert a stratégiai gondolkodást alakítja ki gyermekeinkben. Külön öröm, hogy Újbuda adhat otthont a versenynek, így az újbudai gyerekek -- a második nagyszerű Válassz Sportot Újbudán! sportválasztó rendezvény mellett -- ezzel a sportággal is megismerkedhetnek. "
A sakkverseny sikerességét az bizonyítja leginkább, hogy négy korosztályban száz gyerek nevezett be, mindegyik azzal a szándékkal, hogy pontokat szerezzen, amely beleszámít a Budapesti Gyerek Rapid Grand Prix és a Sakksuli Kupa versenysorozatba is, valamint a HURRÁ rapid-élőpont rendszerbe.
A számos budapesti részvevő között szép számmal neveztek újbudai gyerekek is, akik közül a legjobbakat kategóriánként Újbuda Gyermeksakk Bajnoka címmel illették.
Újbuda Gyermeksakk Bajnoka lett:
A csoport -- 2005. január 1. után születettek:
Czunyi Márton Barnabás és Czunyi Zsófia Lilla
B csoport -- 2003-2004-ben születettek
Német Zétény és Mészáros Márta
C csoport -- 2000-2002-ben születettek
Charaf Kamel
D csoport -- 2000. január 1. előtt születettek
Csaplár Zsolt
Grimm Balázs (második)
A verseny fővédnöke, Hoffmann Tamás polgármester - aki számos nyereményt ajánlott fel - elmondása szerint méltóságteljes vereséget szenvedett egy kiváló sakkozó kislánytól. A sakk mellett a polgármester újra hódolhatott go-szenvedélyének is, Mérő Csaba, a sokszoros magyar go-bajnok volt ellenfele.
A szervezők -- a BEAC, a SENSE és a Barcza GSC sakkszakosztályai -- megelégedéssel nyugtázták a versenyt, mert előzetes várakozásukat felülmúlta a résztvevők nagy száma és nagyszerű teljesítménye.
A Sakksuli következő fordulója december 16-án lesz Csepelen a Radnóti Miklós Művelődési Ház nagytermében.Az objektív tájékozódás érdekében javasoljuk, hogy a híreknek / eseményeknek több külön forrásnál is nézz utána!

megjelölt videóidA videók előnézeti képének jobb alsó sarkában megjelenő gombbal tudsz videót hozzáadni a listádhoz. Ezek a videók mindaddig látszódni fognak itt jobb oldalt, amíg meg nem nézed őket.
jelenleg nincs videó a listádban
Napi bontás - 2025 Június »«
2025 Június
HKSzeCsPSzoV
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30