0:00 Hírszemle főcím
Hat hetes szakmai munka zárult a Madárvártán. A Magyar madártani és Természetvédelmi Egyesület helyi csoportja, a Duna-Ipoly Nemzeti Parkkal és a Száz Völgy Természetvédelmi Egyesülettel együttműködésben harmincnegyedik alaklommal szervezte meg a Hopp Ferenc madarásztábort, a Naszály közeli, Ferencmajori halastavak környékén. A július 13 és augusztus 25-e közötti időszakban csak táborlakóként, több mint százan vettek részt a napi munkában, melynek legfontosabb célja madárvonulás kutatása, a szemléletformálás, és természeti értékeink védelme. Ferencmajori Madárvártán zajló Hopp Ferenc Madarásztábornak. A helyszínen kiépített hálórendszereknek, és az elhivatott madárbarátoknak köszönhetően közel 60 faj, több, mint 3000 példányának lábára került gyűrű csak ebben az időszakban. A munkát Bátky Kolos, a Száz Völgy Természetvédelmi Egyesület tagja értékelte.
Veszélyeztetett vagy épp ritka fajok időről időre megfordulnak a Ferencmajori Madárvárta gyűrűzőasztalán, augusztusban azonban egy olyan madár akadt a hálóba, amilyenhez hasonlót korábban a legidősebb madarászok is csak egyszer láttak. A hófehér füsti fecskét akárcsak hagyományos társait megjelölték, majd szabadon engedték- erről az akkor is a gyűrűzést vezető Bátky Kolos beszélt.
A nyári időszakban aktuális a fészekellenrőzések eredményeinek összesítése is, amely különösen a ragadozómadarak populációjának alakulását befolyásoló tényezők ismerete miatt fontos. az idei szezon pozitív meglepetése mindenképp a fehérgólya fészkekben talált fiókák száma, ami jelentősen javult a korábbi évekhez képest. Az eredményeket Csonka Péter a Duna- Ipoly Nemzeti park tájegységvezetője értékelte.Az objektív tájékozódás érdekében javasoljuk, hogy a híreknek / eseményeknek több külön forrásnál is nézz utána!
Tatai Televízió, 2025/07/08
Tatai Televízió, 2025/07/08
Tatai Televízió, 2025/07/08
Tatai Televízió, 2025/07/03
Tatai Televízió, 2025/07/03
Tatai Televízió, 2025/07/03
Tatai Televízió, 2025/07/03