0:00 Hírszemle főcím
1:00 A hagyományokhoz híven idén december 4-én is megtartotta Tüzér és fegyvernemi napját a tatai dandár. Ezen a napon Szent Borbála, a tüzérek, és a légvédelmi rakétások védőszentje előtt tisztelegnek, így ez az ünnep kiemelkedő a dandárok életében. A rendezvényen részt vett Somogyi Zoltán vezérőrnagy, a Honvéd Vezérkar törzsigazgatója is, aki köszöntőjében kiemelte, hogy pozitív jövőkép előtt állnak a tüzérek, hiszen az elmúlt időszakban számos eredményről, fejlődésről, és előre lepésről számolhatnak be. Felidézte a múlt szépségeit, és megköszönte a tüzérek munkájuk iránti elhivatottságát.
7:07 Az eseményen a Lőrincz Gábor dandártábornok, a Magyar Honvédség Szárazföldi Parancsnokság parancsnoka a technikai felszereltségről, és a fegyvernemek fejlesztéséről is beszámolt, valamint kiemelte, hogy a haderő modernizációjával egy régóta várt folyamat indult el a tüzérek életében. Hozzátette, hogy a világ élvonalába számító legkorszerűbb hadászati eszközök segítségével méltóképpen tudják segíteni a tüzérek munkáját.
10:51 A rendezvényen a hagyományoknak megfelelően elismerték az elmúlt év legkiemelkedőbb tüzér katonáit. Az év tüzére címet Molnár László zászlós érdemelte ki, aki 2015 óta szolgál tatán, és segíti a tüzérek munkáját szakmai tudásával. Kiemelte, hogy hatalmas elismerés ez a számára, és társait a második családjának tekinti.Az objektív tájékozódás érdekében javasoljuk, hogy a híreknek / eseményeknek több külön forrásnál is nézz utána!
Tatai Televízió, 2025/07/08
Tatai Televízió, 2025/07/08
Tatai Televízió, 2025/07/08
Tatai Televízió, 2025/07/03
Tatai Televízió, 2025/07/03
Tatai Televízió, 2025/07/03
Tatai Televízió, 2025/07/03