Kormányinfó 42 - Mit, miért tesz a kormány? sajtótájékoztató, melyet Lázár János miniszter Kovács Zoltán kormányszóvivő közösen tartottak.
Magyarország biztonsága nem lehet kockázat tárgya! Akár százezerre is tehető azoknak a száma, akik a lezárt macedón-görög határ túloldalán tartózkodnak, és akiknek terveiről, céljairól, jövőbeni reakciójáról nem tudhatunk pontosat, ezért volt indokolt a migrációs válsághelyzet elrendelése. A kormány a „jobb félni, mint megijedni” elv alapján döntött a rendeletről.
A magyar-román kerítést egyelőre nem építik meg ugyan, de az előkészületeket megteszik, így szükség esetén akár tíz napon belül felépíthető lesz.
Amennyiben az Európai Bizottság az Európai Tanács jövő heti ülésére javaslatot tesz az uniós kvótakérdésre és a menekültügy újjászervezésére, Magyarország önálló javaslattal él majd.
Magyarország továbbra is elutasítja a kötelező betelepítési kvótát, amely súlyosan sérti minden európai uniós tagállam alapvető jogát ahhoz, hogy meghatározza, ki él az ország területén.
Készítette: Krónika Videómagazin. Szöveg: Szabados Julianna. Megjelenik: Közéleti Gazdasági Krónika.Az objektív tájékozódás érdekében javasoljuk, hogy a híreknek / eseményeknek több külön forrásnál is nézz utána!
Közéleti Gazdasági Krónika, 2024/06/19
Közéleti Gazdasági Krónika, 2024/06/19
Közéleti Gazdasági Krónika, 2024/06/19