Belegondolni is szörnyű, hogy valaki besétál a kórházba, azért, hogy ott meggyógyítsák, majd az intézményben kap el egy olyan fertőzést, amibe végül belehal. A napokban az "1001 orvos hálapénz nélkül" nevű internetes csoport kongatta meg újra a vészharangot, hogy felhívja a figyelmet arra, hogy a kórházak sokszor a fertőtlenítőszeren, takarításon spórolnak, ezzel pedig veszélybe sodorják a betegeket. Előfordul ez más országokban is, de nem mindegy milyen gyakran, és hogy abba mennyien halnak bele.
Koszos wc-k, használhatatlan fürdőszobák, kevés férőhely és különböző fertőzések. Nem ritka, hogy ezzel kell szembenéznie azoknak, akik kórházba kényszerülnek. A legfrissebb adatok szerint Magyarországon többen halnak meg kórházi fertőzésekben, mint autóbalesetben – az elkeserítő helyzet pedig kezd tarthatatlanná válni.
Az alapos és szabályos kézmosás segíthet a megelőzésben. Ennek ellenére múlt héten az Uzsoki kórház neurológiai osztályán tilos volt a látogatás és az átjárás, a betegek és az ott dolgozók is a hányással és hasmenéssel járó calici vírussal fertőződtek meg.
A szakértő úgy számol, hogy évente nagyjából háromezer haláleset történik valamilyen kórházi baktérium miatt. Az egészségügyre szánt pénz úgy tűnik, kevés. Az orvosok és az ápolók pedig hiába küzdenek, ha nem áll rendelkezésükre megfelelő anyagi forrás és környezet a betegek ellátására.
A teljes adást visszanézheti az RTL Moston!Az objektív tájékozódás érdekében javasoljuk, hogy a híreknek / eseményeknek több külön forrásnál is nézz utána!