36. Kormányinfó - Lázár János a Paksi Atomerőműről ...
Lázár János ismertette a kormánydöntést és Orbán Viktor miniszterelnök "kérését" hogy ebben az évben 2048 milliárd forint európai uniós forrást kell kifizetni Magyarországon. A rendelet azt is rögzíti, hogy 2017. június 30-áig a 2014-2020-as uniós ciklus összes pályázatát ki kell írni, és 2019. elejére a teljes rendelkezésre álló összeget ki kell fizetni. A '70-es évek óta nem volt ekkora családtámogatási és otthonteremtési kedvezmény. Az 1970-es évek óta nem volt ilyen volumenű családtámogatási és otthonteremtési kedvezmény, amelyet csak az akkori OTP-hitelekhez lehet hasonlítani.
Lázár János beszámolt a január 12-i brüsszeli látogatásáról, amikor több EU biztossal is találkozott, így Elzbieta Bienkowska belső piacért felelős biztossal, a mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős Phil Hogannal. Áttekintették a magyarországi vidékfejlesztési operatív program 1200 milliárd forintos büdzséjét, amelyből januárban 550 milliárd forintnyi pályázatot hirdetnek meg.
A tájékoztatón Kovács Zoltán kormányszóvivő gratulált ahhoz, hogy Oscar-díjra jelölték a Saul fiát a legjobb idegen nyelvű filmek között.
Készítette: Krónika Videómagazin. Szöveg: Szabados Julianna. Megjelenik: Közéleti Gazdasági Krónika.Az objektív tájékozódás érdekében javasoljuk, hogy a híreknek / eseményeknek több külön forrásnál is nézz utána!
Közéleti Gazdasági Krónika, 2024/06/19
Közéleti Gazdasági Krónika, 2024/06/19
Közéleti Gazdasági Krónika, 2024/06/19