Üvöltözés és verekedés volt a Hősök terén, amikor a rendőrök megpróbálták feloszlatni a Magyar Nemzeti Gárda rendezvényét. És újra volt sünözés is. A rendőrök először csak igazoltattak, akkor kezdtek oszlatni, amikor már nem csak vízzel locsolták, hanem flakonokkal is dobálták őket.
A Magyar Nemzeti Gárda szabályos, egyenes sorokban állt fel a március 15-i megemlékezéshez a Hősök terén, a rendőrök szerint ez alakzat, a résztvevők szerint meg nem. Hogy alakzat volt-e vagy nem, az azért fontos, mert a rendőrök szerint ha alakzatban állnak, akkor már épp úgy néznek ki, mint a másik Magyar Gárda, amit korábban betiltottak. És attól kezdve nem maradhatnak ott, hiába kaptak korábban engedélyt. Ezután szólították fel őket, hogy távozzanak.
A rendőrök először csak igazoltatták a saját elmondásuk szerint nem alakzatban állókat, aztán mivel nem mentek haza, többet el is vittek közülük. Ezután a gárdisták flakonokból vizet öntöttek a rendőrökre, aztán magát a flakont is hozzájuk vágták. A rendőrök ezután indultak neki. Úgynevezett "kiemelést" hajtottak végre, azaz elkapták azt aki flakonnal dobálta őket. Közben ők is meg a gárdisták is a már ismerős "Sün" szót kiabálták. A rendőrök így közölték egymással a kiemeléshez szükséges formációt, a gárdisták meg így gúnyolták ki a rendőröket.
A rendőrség közel 20 főt állított elő, ellenük feloszlatott társadalmi szervezetben való részvétel miatt indult szabálysértési eljárás. Két ember ellen pedig azért, mert rátámadt a rendőrökre.Az objektív tájékozódás érdekében javasoljuk, hogy a híreknek / eseményeknek több külön forrásnál is nézz utána!
TV2 videók, 2025/06/10