A Tisza szerint korlátozható a készpénzhasználat alkotmányos joga a budapesti parkolásnál!Videó: Hírek, hírvideók, aktuális események, politika, belföld és külföld:A Tisza szerint korlátozható a készpénzhasználat alkotmányos joga a budapesti parkolásnál!
Forrás: Mi Hazánk Mozgalom, 2026/07/14 09:15

A Tisza szerint korlátozható a készpénzhasználat alkotmányos joga a budapesti parkolásnál!Július elsejével megtörtént a digitális átállás a budapesti közterületi parkolásban. Már csak applikációval, SMS-ben és telefonhívással lehet kifizetni a várakozási díjat, amivel teljesen felszámolják a készpénzes parkolás lehetőségét Budapesten. A Fővárosi Közgyűlés korábbi döntése értelmében mintegy 3300 parkolóautomatát szerelnek le az utcákról, ezzel egy időben jelentősen megemelkednek a zónadíjak is.
A készpénzes fizetés lehetősége tavaly júliustól alkotmányos jog Magyarországon, amit még főpolgármester úr sem írhat felül. Ha valóban csak a sofőrök 10 százaléka akar készpénzzel fizetni, az ő jogaikat biztosítani kell, nem lehet diszkriminálni százezer embert. Ez a döntés csapás a külföldiekre, a vidéki autósokra, az okostelefont nem használókra és az idős emberekre egyaránt, akiket így egyszerűen kirekesztenek a parkolásból.Az objektív tájékozódás érdekében javasoljuk, hogy a híreknek / eseményeknek több külön forrásnál is nézz utána!

megjelölt videóidA videók előnézeti képének jobb alsó sarkában megjelenő gombbal tudsz videót hozzáadni a listádhoz. Ezek a videók mindaddig látszódni fognak itt jobb oldalt, amíg meg nem nézed őket.
jelenleg nincs videó a listádban
Napi bontás - 2026 Július »«
2026 Július
HKSzeCsPSzoV
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031