Lehet valaki politikai kinevezett, Laczó Adrienn ügyvéd, korábbi bíró szerint akár még az ügyészség élén is – a gond ott kezdődik, ha az illető nem tudja függetleníteni a vezetőként végzett munkáját a politikától. Márpedig Magyarországon erre jelenleg mintha esély sem lenne: nincs olyan szervezete a magyar igazságszolgáltatásnak, ahol ne lenne érezhető a politikai befolyásoltság.
Vannak látványos példák: az ügyészség tétlen a nagypolitikai korrupciós ügyekben, a rendszerben pedig olyan káosz uralkodik, amit átlátni is nehéz, nemhogy ellenállni benne. Bőven elég kihívás a napi túlélés. Laczó Adriennel Kacskovics Mihály Béla beszélgetett.
Iratkozz fel a Fülke csatornájára!
Spotify: tiny.cc/FulkeSpotify
Apple Podcasts: tiny.cc/FulkeApple
Hallgasd meg a HVG többi podcastját:
Spotify: tiny.cc/HVGpodcastokSpotify
Apple Podcasts: tiny.cc/HVGpodcastokApple
SoundCloud: tiny.cc/HVGpodcastokSC
00:00 Intro
01:54 Az ügyészség megszállása
14:57 Csorbult Alkotmánybíróság
24:28 A mesterterv 1.: A Kúria megszállása
32:13 A mesterterv 2.: Az Országos Bírói Hivatal megszállása
50:01 Zsarolás: a 2024-es „igazságügyi reform”
57:11 Visszafordítható mindez?Az objektív tájékozódás érdekében javasoljuk, hogy a híreknek / eseményeknek több külön forrásnál is nézz utána!
HVG, 2025/06/02
HVG, 2025/06/01