A kultúrharc következő áldozata: a Kolibri SzínházVideó: Hírek, hírvideók, aktuális események, politika, belföld és külföld:A kultúrharc következő áldozata: a Kolibri Színház
Forrás: HVG, 2025/02/21 10:00

A kultúrharc következő áldozata: a Kolibri SzínházTüntetést tartott a Kolibri Gyermek- és Ifjúsági Színház társulata, miután Hankó Balázs kulturális miniszter nem a társulat egyik tagját-, hanem Zalán Jánost nevezte ki az intézmény élére. Zalán a Magyar Színház korábbi igazgatója, a teátrum gazdasági ügyeit pedig jelenleg is a hatóságok vizsgálják.
A HVG stábja a jelenlegi feszült helyzetről és a színház jövőjéről kérdezte Zalán Jánost és a tüntetés szervezőit. A társulat attól tart, hogy az új igazgató elképzelései nem reálisak, Zalán pedig nem a színház hagyományaira és értékeire épít majd. Az újonnan kinevezett vezető szerint ezek a félelmek alaptalanok.Az objektív tájékozódás érdekében javasoljuk, hogy a híreknek / eseményeknek több külön forrásnál is nézz utána!

megjelölt videóidA videók előnézeti képének jobb alsó sarkában megjelenő gombbal tudsz videót hozzáadni a listádhoz. Ezek a videók mindaddig látszódni fognak itt jobb oldalt, amíg meg nem nézed őket.
jelenleg nincs videó a listádban
Napi bontás - 2025 Május »«
2025 Május
HKSzeCsPSzoV
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031