Egyedül a Mi Hazánk áll ki a kisnyugdíjasokért!Videó: Hírek, hírvideók, aktuális események, politika, belföld és külföld:Egyedül a Mi Hazánk áll ki a kisnyugdíjasokért!
Forrás: Mi Hazánk Mozgalom, 2023/09/26 15:15

Egyedül a Mi Hazánk áll ki a kisnyugdíjasokért!A Kormány az uniós helyreállítási forrásokért vállalta Brüsszel felé, hogy 2025. márciusig új nyugdíjtörvényt léptet életbe. A nyugdíjrendszer felülvizsgálatával külföldi szakértőket bíztak meg, ezért megkérdeztük mi a magyar embereket, milyen igazságtalanságokat tapasztalnak a jelenlegi nyugdíjrendszerrel kapcsolatban.
A Mi Hazánk Mozgalom anonim bejelentő felületére a legtöbb észrevétel a kisnyugdíjak miatt érkezett. A nyugdíjasok 40%-a 160 ezer Ft-nál is kevesebb ellátást kap havonta, miközben a 2008 óta változatlanul 28.500 Ft nyugdíjminimumnál akár százszor nagyobb luxusnyugdíjak is léteznek. A százalékos nyugdíjemelés és a 13. havi nyugdíj is a meglévő nyugdíj összegétől függ, ami tovább mélyíti a nyugdíjak közti különbséget.
A kisnyugdíjakhoz hozzájárult az is, hogy a szolgálati idő elektronikus lekérdezésére csak 2013-tól van lehetőség, ezért sokan a nyugdíjba vonuláskor szembesültek azzal, hogy nem voltak bejelentve, illetve a munkáltató nem fizette be utánuk a járulékot, miközben a fizetésükből levonták. De az egészségügyben és szociális szférában dolgozók munkáját az Állam - feketefoglalkoztatás nélkül is – alacsony nyugdíjjal köszönte meg. A kisnyugdíjasok, amíg bírnak nyugdíj mellett is dolgoznak, különben nem tudnak megélni.
A válaszolók kifogásolták továbbá, hogy a kisajátított magánnyugdíjpénztári vagyonnal a Kormány a mai napig nem számolt el és az öregségi nyugdíjkorhatárt 65 évre emelte. A Nők40 kedvezményes nyugdíj kivételével megszüntette a korhatár alatti nyugdíjakat, ezzel elvette a legmegterhelőbb foglalkozást űző férfiaktól (például tűzoltók, rendőrök, katonák) a kedvezményes nyugdíjazás lehetőségét, holott a férfiak 38%-a, a fizikai munkát végző férfiak 50%-a nem éri meg a nyugdíjkorhatárt.
A Mi Hazánk Mozgalom érdemelvű nyugdíjrendszert vezetne be, amely szerint több munka és több gyermek felnevelése után több nyugdíj járna. Megemelnénk a minimálnyugdíjat, az alacsony nyugdíjakat felzárkóztatnánk, nyugdíjplafont vezetnénk be és a kommunista luxusnyugdíjakat szétosztanánk a kisnyugdíjasok között. A Nők40 program mintájára lehetővé tennénk, hogy a 40 év munka után a férfiak is mehessenek nyugdíjba. Fokozatosan öngondoskodásra állnánk át, melynek keretében egyéni nyugdíjszámlákon mindenki a saját nyugdíját gyarapítaná. Meghatározott feltételekkel a szolidaritásnak is érvényt szereznénk.Az objektív tájékozódás érdekében javasoljuk, hogy a híreknek / eseményeknek több külön forrásnál is nézz utána!

megjelölt videóidA videók előnézeti képének jobb alsó sarkában megjelenő gombbal tudsz videót hozzáadni a listádhoz. Ezek a videók mindaddig látszódni fognak itt jobb oldalt, amíg meg nem nézed őket.
jelenleg nincs videó a listádban
Napi bontás - 2025 Június »«
2025 Június
HKSzeCsPSzoV
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30