14. Budapest Nemzetközi Cirkuszfesztivál ...Videó: Hírek, hírvideók, aktuális események, politika, belföld és külföld:14. Budapest Nemzetközi Cirkuszfesztivál ...
Forrás: Közéleti Gazdasági Krónika, 2022/01/05 12:45

14. Budapest Nemzetközi Cirkuszfesztivál ...Négy kontinens mintegy száz artistaművésze részvételével rendezik meg 2022. január 12 és 17 között a 14. Budapest Nemzetközi Cirkuszfesztivált. A nagyszabású eseményhez kapcsolódva két tudományos programot is szerveznek.
A Fővárosi Nagycirkuszban tartott sajtótájékoztatón Fekete Péter kultúráért felelős államtitkár elmondta, hogy az első Budapest Nemzetközi Cirkuszfesztivált 1996-ban rendezték meg a Magyar Cirkusz és Varieté (MACIVA) szakemberei. Az akkori igazgató Kristóf István és fia, Kristóf Krisztián munkájában és a fesztivál létrejöttében sokat segített Varjasi László, Eduardo Murillo impresszárió és Franz Czeisler Tihany, magyar származású cirkuszigazgató.
Idén 14. alkalommal kerül megrendezésre Budapest Nemzetközi Cirkuszfesztivál Közép-Európa egyetlen kőcirkuszában, az egész évben üzemelő Fővárosi Nagycirkuszban.
A Nemzeti Cirkuszművészeti Központnak, mint nemzeti előadó-művészeti intézménynek egyik kiemelt feladata, hogy Magyarországra hozza és megismertesse a világ távoli kultúráit, amelyekből az adott országra jellemző egy-egy szeletet kapunk az artistaprodukciók által.
A világ legjobbjai között számon tartott, rangos, nemzetközi elismerésekkel kitüntetett artistaművészek négy kontinensről érkeznek, hogy összemérjék egymással kimagasló tudásukat, és bemutassák a magyar közönségnek a cirkuszművészet sokszínű művészeti értékeit.
A produkciókat rangos szakmai zsűri bírálja el: több, mint száz cirkuszigazgató, impresszárió, cirkuszi szakember és művészeti vezető érkezik több, mint húsz országból.
A Budapest Nemzetközi Cirkuszfesztivál egyik különlegessége, hogy a magyarországi utazócirkuszok igazgatói egy külön zsűrit alkotnak, akik szintén díjazzák az általuk legjobbnak ítélt artistaművészeket.
Január 11-én a fesztivál nulladik napján, 19 órától a Circustheatrum Szentivánéji álmodók című workshopját tekinthetik meg az érdeklődők a Művésztelepen. Shakespeare klasszikus színpadi műve elevenedik meg a cirkuszban. A színház, a cirkusz, a zene és a tánc ötvöződik különleges összművészeti produkcióvá a Baross Imre Artistaképző Intézet Előadó-művészeti Szakgimnázium produkciós projektje, a CircusTheatrum új előadásában.
Január 12-én 17 órától kezdődik a Red Carpet Show, az artistaművészek ünnepélyes bevonulása a Fővárosi Nagycirkusz előtt.
A cirkuszművészet rajongóinak több alkalommal nyílik lehetőségük megtekinteni az „A” és a „B” versenyprogramokat, melyekben a világ legjobb artistaművészei mérik össze a tudásukat.
Január 14-én 18 órától az ígéretes magyar artistatehetségek mutatkoznak be nem csak a közönségnek, hanem a szakmai kiválóságoknak, cirkuszigazgatóknak és impresszárióknak a Newcomer Show keretében.
Január 17-én 19 órától kezdődő Gála Show-és díjátadó ceremóniával ér véget a cirkuszfesztivál, melynek műsorvezetője Kelly Endrész Bánlaki, aki többgenerációs, híres magyar és angol cirkuszi családok leszármazottja, színésznő, énekesnő, előadóművész és Maka Gyula, a Fővárosi Nagycirkusz konferansziéja.
Készítette: Közéleti Gazdasági Krónika. Szöveg: Szabados Julianna. Megjelenik: Krónika Videómagazin.Az objektív tájékozódás érdekében javasoljuk, hogy a híreknek / eseményeknek több külön forrásnál is nézz utána!

megjelölt videóidA videók előnézeti képének jobb alsó sarkában megjelenő gombbal tudsz videót hozzáadni a listádhoz. Ezek a videók mindaddig látszódni fognak itt jobb oldalt, amíg meg nem nézed őket.
jelenleg nincs videó a listádban
Napi bontás - 2025 Május »«
2025 Május
HKSzeCsPSzoV
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031