20. jubileumi Virág Judit árverés néhány nagy pillanata ... 3.Videó: Hírek, hírvideók, aktuális események, politika, belföld és külföld:20. jubileumi Virág Judit árverés néhány nagy pillanata ... 3.
Forrás: Közéleti Gazdasági Krónika, 2018/10/06 06:15

A Virág Judit Galéria 20. éves jubileumi árverését 2018. október 5-én (pénteken) rendezte a Budapest Kongresszusi Központban.
Harcsa Veronikával indult az este, kedvezmények, ajándékok bejelentésével folytatódott és két szép licitet is bemutatunk a hangulat érzékeltetésére.
44 tétel - Reigl Judit 1923 - Broyage du vide (A semmi szétzúzása), 1954 Olaj, vászon, 77,5x100 cm, Kikiáltási ár: 36 millió Ft Leütési ár 65 millió Ft. Nagy taps!
63. tétel - Rippl-Rónai József (1861-1927) Pihenő Fenella (Fenella a díványon), 1911 - „A fiatal lány persze nemcsak magyar piktorok, hanem olyan neves művészek modellje is volt, mint Epstein, Rodin, vagy éppen Bourdelle. Rippl-Rónait is megigézte alakjának szépsége: „… bevallása szerint, ilyen szép, tökéletes aktot sem előtte, sem utána nem látott.” Kezdő ár: 60 millió Ft. Leütési ár: 85 millió Ft. Nagy taps!
A Virág Judit Galéria és Aukciós ház fő profilja a XIX. és XX. századi kvalitásos magyar festmények és szecessziós Zsolnay kerámiák forgalmazása, bemutatása.
A Galéria évente három aukciót rendez a klasszikus magyar festészet kiemelkedő darabjaiból, valamint Zsolnay kerámiákból. A korlátozott tételszám és a szigorú válogatás biztosítja a színvonalas anyagot és a pergő ritmusú árveréseket, amelyeken már számos, minden várakozást felülmúló leütési rekord született. Mindez a Galéria stabilan magas színvonalú kínálatának köszönhető, valamint annak a bizalmi tőkének, amelyet a tulajdonosok a Galéria 1997. évi alapítása óta megszereztek. Mivel az utóbbi években számos, jelentős magyar festményekből álló gyűjtemény jött létre szerte a világon, a magyar gyűjtőkön kívül számos nyugat-európai és tengeren túli gyűjtő vesz részt az aukciókon személyesen, telefonos liciten keresztül vagy vételi megbízással.
A Virág Judit Galéria vezető munkatársai. Törő István ügyvezető igazgató Eötvös Loránd Tudományegyetem magyar irodalom, történelem és finnugor szakán végzett. Szakterülete a numizmatika és a Zsolnay kerámiák.
Dr. Virág Judit művészettörténész, igazságügyi képszakértő. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem művészettörténet és francia szakán végzett, majd a Budapesti Történeti Múzeum Kiscelli múzeumának muzeológusa. 1988-tól az újjászülető magyarországi műkereskedelmi és aukciós piac aktív szereplője, árverezője. Doktori disszertációját 1982-ben írta. Területe a 19-20. századi magyar festészet.
Kelen Anna művészettörténész. Az ELTE művészettörténet, szociológia, politológia szakán végzett. Ösztöndíjjal tanult Finnországban és Belgiumban. Szakterülete az 1920-as és 1930-as évek magyar festészete. Kiemelt munkaterülete az ügyfelekkel való kapcsolattartás, festmények felvétele, az aukciós katalógus és a kiállításokhoz kapcsolódó kiadványok szerkesztése, művészettörténeti háttér kutatások, tanulmányok írása, árverésekkel, kiállításokkal kapcsolatos információk, tárlatvezetések.
Készítette: Közéleti Gazdasági Krónika. Szöveg: Szabados Julianna. Megjelenik: Krónika Videómagazin.Az objektív tájékozódás érdekében javasoljuk, hogy a híreknek / eseményeknek több külön forrásnál is nézz utána!

megjelölt videóidA videók előnézeti képének jobb alsó sarkában megjelenő gombbal tudsz videót hozzáadni a listádhoz. Ezek a videók mindaddig látszódni fognak itt jobb oldalt, amíg meg nem nézed őket.
jelenleg nincs videó a listádban
Napi bontás - 2024 Május »«
2024 Május
HKSzeCsPSzoV
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031