Videó: Bulvár videók sztárokról és celebekről, pletykák, botrányok:Nem behódoló, kritikus, Magyar Péter embere - milyen az új köztársasági elnök? | 24.hu
Augusztus 11-én az Országgyűlés Baka András volt legfőbb bírót választotta köztársasági elnökké, aki néhány hete még arról beszélt: „kevés olyan intézmény van, ami annyira elvesztette a közbizalmat, mint államfői intézmény”. Milyen eszközei vannak az új államfőnek ahhoz, hogy a jogállamiság és a demokrácia felett őrködjön, adott esetben ellentartson a Tisza-kétharmadnak, amikor elődjét egymondatos Alaptörvény-módosítással fosztotta meg a hivatalától az új alkotmányozó többség? A Fidesz illegitimnek tartja az Baka Andrást, de mit jelent törvénykezésre nézve, ha a köztársasági elnök szerintük törvényt sértve került pozícióba? És vajon megoldaná-e ezeket a problémákat, ha közvetlenül választanánk államfőt? Ezeknek a kérdéseknek jártunk utána az államfőválasztás napján a Parlamentben.
Hírek, cikkek:
https://24.hu
24 Extra:
https://24.hu/elofizetes
Hírlevelek:
https://24.hu/hirlevel-feliratkozas
E-mail:
video@24.hu
info@24.hu
Közösség:
https://www.facebook.com/24ponthu
https://www.instagram.com/24ponthu
https://www.tiktok.com/@24ponthu
#24ponthu #bakaandrás #köztársaságielnök #országgyűlés #parlamentAz objektív tájékozódás érdekében javasoljuk, hogy a híreknek / eseményeknek több külön forrásnál is nézz utána!