Raskó György: Jövőre akár 1500 forintba is kerülhet egy kiló kenyér | 24.huVideó: Bulvár videók sztárokról és celebekről, pletykák, botrányok:Raskó György: Jövőre akár 1500 forintba is kerülhet egy kiló kenyér | 24.hu
Forrás: 24.hu, 2022/11/09 14:30

Raskó György: Jövőre akár 1500 forintba is kerülhet egy kiló kenyér | 24.huJövőre akár 1500 forintba is kerülhet egy kiló kenyér, és 150 forintba egy darab tojás – ez az egyáltalán nem megnyugtató üzenete van a vásárlók számára Raskó György agrárközgazdásznak, volt parlamenti képviselőnek, gyakorló gazdálkodónak, akit a Della legújabb adásában kérdeztünk a hazai élelmiszerinfláció alakulásáról, az agrárágazat jövőképéről. A szakember szerint a magyar árak elszabadulásáért a gyenge forint és az ársapka bevezetése a felelős, amit a nagy diszkontok kompenzálni tudnak, de a kisebb boltok belerokkannak. Sokat elmond a kereskedelmi multik elleni kormányzati harcról, hogy ma nagyobb a diszkontok piaci részesedése, mint egy évtizede – emeli ki Raskó György, aki nem látja sok értelmét az ársapka kiterjesztésének, az árakat ezzel nem lehet megfékezni, arra pedig végképp nincs esély, hogy azok visszatérjenek a válság előtti szintre. Szóba került az éghajlatváltozás, ami kinyírta a hazai a cukorrépa-termelést, de befellegzett a bogyós gyümölcsök termesztésének is: mi a klímaváltozás vesztesek közé kerültünk, Lengyelország és Oroszország a nyertesek közé. Ahogy az idei termést agyonvágta az aszály, sajnos minden esély megvan rá, hogy jövőre még rosszabb terméseredmények legyenek búzából, kukoricából, mert az idei ősz sem hozta el azt a csapadékmennyiséget, amire a földeknek szükségük volt. A gazdálkodók költségei eközben meredeken emelkednek, az energián, műtrágyán túl ma már az elképesztően megdrágult hitelek is rontják a magyar termelők versenyképességét: míg itthon 16-18 százalékos kamattal lehet forgóeszközhitelhez jutni, addig Szlovákiában 2 százalékot kér a bank – hasonlítja össze vállalkozásai forrásszerzési lehetőségeit műsorunkban Raskó György.
Iratkozz fel, és ne maradj le további videóinkról sem 👉 https://bit.ly/2HWKkJo
Olvasd a legfrissebb sztorijainkat 👉 https://24.hu/
Kövess minket Facebookon 👉 https://www.facebook.com/24ponthu/
Kövess minket Instagramon 👉 https://www.instagram.com/24ponthu/
Értesülj az elmúlt 24 óra legfontosabb híreiről és olvasd a legjobb cikkeinket hetente összegyűjtve 👉 https://24.hu/hirlevel-feliratkozas/
Töltsd le a 24.hu appot:
Androidra 📲 https://play.google.com/store/apps/details?id=hu.sanomamedia.hir24
iOS-re 📲 https://apps.apple.com/hu/app/24-hu-friss-hirek/id379440463
A 24.hu Magyarország egyik legolvasottabb híroldala. Küldetésünk a független, tényeken alapuló tájékoztatás és a minőségi szórakoztatás. Az a lényeg, hogy kérdezzünk, hogy megmutassuk, hogy ott legyünk, hogy segítsünk, elgondolkoztassunk, szórakoztassunk, és ha kell, leleplezzünk. Értetek: az olvasók, a nézők, a hallgatók miatt.
Legyél te is 24.hu támogató 👉 https://24.hu/tamogatas/
#24ponthu #della #podcast #24huAz objektív tájékozódás érdekében javasoljuk, hogy a híreknek / eseményeknek több külön forrásnál is nézz utána!

megjelölt videóidA videók előnézeti képének jobb alsó sarkában megjelenő gombbal tudsz videót hozzáadni a listádhoz. Ezek a videók mindaddig látszódni fognak itt jobb oldalt, amíg meg nem nézed őket.
jelenleg nincs videó a listádban
Napi bontás - 2025 Június »«
2025 Június
HKSzeCsPSzoV
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30