Videó: Hírek, hírvideók, aktuális események, politika, belföld és külföld:Gettó Balboa: Ahhoz, hogy leszakítsd a láncot, neked ezt a bajnokságot meg kell nyerni
A Jeti Mozi bemutatja Bogdán Árpád többszörösen díjnyertes, fekete-fehér dokumentumfilmje, a Gettó Balboa.
A film a VIII. kerületből induló Sipos Misi és tanítványa, Szabó Zoli történetét követi: egykori maffiózó és fiatal bokszoló közös útját a ring felé.
Misi a börtönkórházban fordult Isten felé, majd közösségi bokszklubot alapított, hogy nehéz sorsú gyerekeknek mutasson kiutat a bűnözésből.
Misi tanítványa, Zoli amatőr bokszolóként kap esélyt arra, hogy profi pályára lépjen, és bebizonyítsa: a gettóból is vezethet út a világbajnoki övig.
Stáb
Rendező: Bogdán Árpád
Forgatókönyv: Bogdán Árpád
Operatőr: Bordás Róbert
Vágók: Hernáth Csaba, Politzer Péter
Eredeti ötlet: Ponczók Attila, Csányi Dávid
Zene: Víg Mihály
Hang: Császár Gábor
Producerek: Bogdán Árpád, Józsa László, Kosztolni Ildikó, Ponczók Attila, Ferenczi Gábor
Gyártó: Iamnewhere Kft., SpeakEasy Project
Fő kapcsolattartó: SpeakEasy Project, Józsa László
Szereplők: Sipos Mihály, Szabó Zoltán
Azzal a céllal indítottuk el a 444 aloldalát, a Jeti Mozit a Magyar Dokumentumfilmesek Egyesületével (MADOKE) közösen, hogy megjelenési felületet biztosítsunk magyar dokumentumfilmeknek, amelyek néhány évvel a megjelenés után általában a polcokon végzik. Ezek legtöbbször díjnyertes, nagy sikerű dokumentumfilmek, de nehezen fellelhetők, miután lekerültek a mozivásznakról. A filmek nemcsak a Jeti Moziba, a 444 Youtube-csatornájára is felkerülnek, ott elérhetők is maradnak.
Csatlakozz te is a 444 Körhöz: https://magyarjeti.hu/kor/csomagok
Könyvek, magazinok, pólók és bögrék: https://magyarjeti.hu/shop/
https://www.444.hu/
https://www.facebook.com/444.hu/
https://www.instagram.com/negynegynegy/
https://www.tiktok.com/@4negy4
Zene: Universal Production Music, Epidemic SoundAz objektív tájékozódás érdekében javasoljuk, hogy a híreknek / eseményeknek több külön forrásnál is nézz utána!
444.hu, 2026/06/30
444.hu, 2026/06/22