Dr. Sárvári Tünde: Nyelvtanulás: mítosz és valóságVideó: Regionális hírek, események:Dr. Sárvári Tünde: Nyelvtanulás: mítosz és valóság
Forrás: Szegedi Tudományegyetem, 2023/12/04 13:00

Dr. Sárvári Tünde: Nyelvtanulás: mítosz és valóságNapjainkban nem kérdés, milyen nagy érték a használható nyelvtudás. A mai kor egyik fontos nyelv- és oktatáspolitikai célkitűzése az egyéni többnyelvűség fejlesztése, amelyhez nagymértékben hozzájárul az intézményes idegennyelv-oktatás. Az Európai Unió már 1996-ban megfogalmazta azt az elvárást, hogy minden uniós polgár az anyanyelvén kívül még két nyelvet tanuljon meg.
Hazánkban az első idegen nyelv oktatása legkésőbb az általános iskola 4. évfolyamán kezdődik, de a megfelelő feltételek megléte esetén az első idegen nyelv oktatása az 1–3. évfolyamokon is megkezdhető. A második idegen nyelv tanulására a Nemzeti alaptanterv a gimnáziumokban ad lehetőséget, de sokan már hamarabb, szakkörök, magánórák keretében igyekeznek megtanulni egy újabb idegen nyelvet. A felsőoktatásban az elmúlt időszakban gyakran változott a nyelvvizsga megítélése, de ez nem jelenti azt, hogy ne lenne szüksége arra, hogy az egyetemi polgárok megfelelő szintű nyelvi cselekvőképességgel rendelkezzenek; azaz a nyelvet kommunikációs céljainak és igényeinek megfelelően valódi szituációkban tudják használni.
Az intézményes nyelvtanulás hosszú történelme során számos mítosz látott napvilágot. Az előadás során áttekintjük a különböző életkorok nyelvtanulási sajátosságait, megismerkedünk a legelterjedtebb nyelvtanulási módszerekkel, és megvizsgáljuk, milyen tanulási stratégiák segíthetik elő az eredményes nyelvtanulást.Az objektív tájékozódás érdekében javasoljuk, hogy a híreknek / eseményeknek több külön forrásnál is nézz utána!

megjelölt videóidA videók előnézeti képének jobb alsó sarkában megjelenő gombbal tudsz videót hozzáadni a listádhoz. Ezek a videók mindaddig látszódni fognak itt jobb oldalt, amíg meg nem nézed őket.
jelenleg nincs videó a listádban
Napi bontás - 2024 Május »«
2024 Május
HKSzeCsPSzoV
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031