Bartók Világverseny & Fesztivál 2019 - Dr. Vigh Andrea, rektor a Bartók Fesztiválról ... 2.Videó: Hírek, hírvideók, aktuális események, politika, belföld és külföld:Bartók Világverseny & Fesztivál 2019 - Dr. Vigh Andrea, rektor a Bartók Fesztiválról ... 2.
Forrás: Közéleti Gazdasági Krónika, 2019/06/07 15:45

Bartók Világverseny & Fesztivál 2019 - Dr. Vigh Andrea, rektor a Bartók Fesztiválról ... 2.Bartók Világverseny és Fesztivál – Zongora 2019. A 2017-ben életre hívott rendezvénysorozat kétévente hirdet instrumentális fordulót, mégpedig az előadó-művészetnek olyan szegmenseire, a zongora-, hegedű- és kamarazene-játékra összpontosítva, amelyek Bartók életművében kiemelt jelentőséggel bírnak. Közöttük zeneszerzőversenyekre kerül sor, amelyek kiírása mindig a következő év hangszeres repertoárjához kapcsolódik. Emellett ezt a versenyt kétévente nemzetközi tudományos konferencia is kíséri, így az érdeklődők minden lehetséges aspektusból megvizsgálhatják a Bartók-œuvre kérdéseit – vagy úgy is dönthetnek, hogy egyszerűen csak elmerülnek a friss és eredeti művészi produkciók sokaságában.
38 versenyző, köztük 13 magyar jutott az elődöntőbe - a világ minden tájáról, még Izlandról is érkezett jelentkezés a Bartók világverseny 2019-es zongora fordulójára. A versenyzőknek videón kellett beküldeniük a jelentkezési anyagot: egy Bartók szvit részletét és egy Liszt etűdöt.
A Zeneakadémia előzsűrije: Dráfi Kálmán egyetemi tanár, a billentyűs és akkordikus hangszerek tanszékének vezetője, valamint Eckhardt Gábor és Falvai Katalin zongoraművészek döntése alapján a következők kezdhetik meg az első élő fordulót szeptember 9-én:
Alberto Greer Menjón Bohanna – Spanyolország, Alena Kliavina – Oroszország, Balázs Elemér György – Magyarország, Balogh Ádám – Magyarország, Boros Tekla – Magyarország, Chengcheng Yao – Kína, Darya Dadykina – Ukrajna, Demény Balázs – Magyarország, Erna Vala Arnardóttir – Izland, Florian Altwegg – Svájc, Gonda Katalin – Magyarország, Horváth Benedek – Magyarország, Igor Egorov – Oroszország, Kaisei Mizuno – Japán, Kálvin Balázs – Magyarország, Karen Murata – Japán, Kocsis Krisztián Zoltán – Magyarország, Lee Da Kyo – Dél-Korea, Mana Amakawa – Japán, Mateusz Rettner – Lengyelország, Milisavljevic Laura – Magyarország, Natasha Wu – USA, Peter Klimo – USA, Sas Dániel – Magyarország, Shih-Yu Tang – Kína /Tajvan, Simeon Goshev – Bulgária, Sveda Brigitta – Magyarország, Szokolay Ádám – Magyarország, Takashi Yasunami – Japán, Takumi Nashimoto – Japán, Tomáš Vrána – Csehország, Tomohiko Mizutani – Japán, Várallyay Simon – Magyarország, Varga Gergő Zoltán – Magyarország, Wang Yuan – Kína, Wenqiao Jiang – Kína, Won JongHo – Dél-Korea, Xiaoyi Xu – Kína.
A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Szenátusának legutóbbi döntése értelmében több olyan kiemelkedő művész is tanít majd a 2019-2020-as tanévtől, aki még nem volt az intézmény oktatója.- jelentették be a 2019. június 7-i sajtótájékoztatón. A Zeneakadémia oktatói karának oszlopos tagja számos, a nemzetközi élvonalat képviselő muzsikus, köztük Prof. Marton Éva operaénekes, Perényi Miklós gordonkaművész, Meláth Andrea operaénekes, Kelemen Barnabás hegedűművész, Szabadi Vilmos hegedűművész és Boldoczki Gábor trombitaművész.
A benyújtott pályázatok alapján a Szenátus támogatta, hogy az egyetem tanárává váljon mások mellett Balázs János zongoraművész, Baráti Kristóf hegedűművész és Szőke Zoltán kürtművész, a közemúltban pedig már oktató lett Szentpáli Roland tubaművész és Gyivicsán György harsonaművész. Emellett vendégoktató (visiting professor) címet adományoztak öt évre Zempléni Szabolcs kürtművész és David Fray francia zongoraművész részére.
A Zeneakadémiának Liszt Ferenc óta hagyománya, hogy olyan kiemelkedő zenészeket foglalkoztat, akik egyúttal kiváló pedagógusok is - mondta el Dr. Vigh Andrea rektor a június 7-én tartott sajtótájékoztatón.
A tehetségekkel az egyéni oktatások részeként akár több tanár is foglalkozik egyszerre, ezért is tud az egyetem a nemzetközi zenei életben rendkívül versenyképes utánpótlást kinevelni. A Zeneakadémia Liszt Ferenc útját járja, aki az intézmény megalapításakor hazaszólította a legjobbakat, ők pedig boldogan jöttek. Magyarország zenei tehetségekből kifogyhatatlan azóta is - hangsúlyozta a rektor, arra emlékeztetve, hogy a neves művészek tanárként támaszt adnak az egyetemi képzésnek.
Dr. Vigh Andrea örömmel jelentette be a rézfúvós tanszéki csoport jelentős megújulását is: Szőke Zoltán, Szentpáli Roland, Gyivicsán György és Zempléni Szabolcs és a már régebb óta tanító Boldoczki Gáborral frissült és fiatalodott az oktatói gárda.
Készítette: Közéleti Gazdasági Krónika. Szöveg: Szabados Julianna. Megjelenik: Krónika Videómagazin.Az objektív tájékozódás érdekében javasoljuk, hogy a híreknek / eseményeknek több külön forrásnál is nézz utána!

megjelölt videóidA videók előnézeti képének jobb alsó sarkában megjelenő gombbal tudsz videót hozzáadni a listádhoz. Ezek a videók mindaddig látszódni fognak itt jobb oldalt, amíg meg nem nézed őket.
jelenleg nincs videó a listádban
Napi bontás - 2024 Április »«
2024 Április
HKSzeCsPSzoV
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930